دیدار با دکتر سید حسین نصرس

دیشب دکتر سید حسین نصر، فیلسوف و اسلام شناس مشهور، در مرکز اسلامی یورک در شمال تورنتو سخنرانی کردند. محل سخنرانی 37 کیلومتر از منزل ما فاصله داشت. انشا الله به زودی درباره ی صحبتهای ارزشمند ایشان می نویسم. در پایان سخنرانی فرصتی شد که چند دقیقه ای با ایشان حرف بزنم. گفتم که ما هرچه در ایران منتطر ماندیم شما نیامدید، خدا را شکر که توفیق شد در اینجای دنیا شما را ببینیم. گفتم که دانشجویان ایرانی مشتاق دیدار شما هستند. دکتر گفت که بارها خواسته به ایران برود و از برخی نامهربانی ها گله کرد. در طول سخنرانی هم که به زبان انگلیسی و به شیوایی ایراد کرد بارها از هنر ایران و حتی ایران معاصر با افتخار و غرور یاد کرد.

/ 6 نظر / 12 بازدید
دون توپولو

سلام آقا خوش به حالتون، ما هم غیر مستقیم و از طریق کتابهاشون از محضر ایشان بهره برده ایم.

امين

سلام . من ايشون رو نمی شناسم ولی دوست دارم بيشتر راجع بهشون بدونم. می تونی برام چند تا کتاب معرفی کنی ؟ يا يکی از کتاباشون که به نظرت عالی بوده؟

حسين

رف هاي ما هنوز ناتمام... تا نگاه مي كني ، وقت رفتن است باز هم همان حكايت هميشگي! پيش از آنكه با خبر شوي لحظه عزيمت تو ناگزير مي شود آي ... اي دريغ و حسرت هميشگي ناگهان چقدر زود دير مي شود! درگذشت شاعر گرانقدر دکتر قيصر امين پور را به شما دوست عزيز تسليت می گويم.

طالب موذنی

سلام دوست عزيز بسيار عالی. من هم مشتاقم در مورد سخنان اين روشنفکر بيشتر بدانم. با تشکر

بهشت دل - جواب

سلام حتما در اولین فرصتی که دل و دماغی پیدا کنم درباره ی دکتر نصر و سخنرانی ایشان در تورنتو خواهم نوشت.