ای روزهای خوب که در راهید!

روزهای خوبی در راهند. روزهایی برای سبک شدن و آرامش یافتن. روزهایی برای اندکی رها شدن از روزمرگی. روزهای تلاوت کلام خدا و کمی تامل کردن. روزهای در هر  نفس تسبیح خداوند گفتن. روزهای میهمانی و میزبانی که با بهترین شب سال از تو پذیرایی می کند.

 

اباصلت هراتى مى گوید: در آخرین جمعه ماه شعبان بر امام رضا علیه السلام وارد شدم حضرت فرمودند: اى اباصلت ! بیش تر روزهاى ماه شعبان گذشت و اینک آخرین جمعه آن است ؛ پس در این چند روز باقى مانده ، کوتاهى و تقصیرت را نسبت به گذشته جبران کن ! بر تو باد که روى آورى به آن چه براى تو فایده دارد؛ پس باید زیاد دعا کنى و طلب مغفرت نمایى و قرآن بخوانى و از گناهانت به درگاه خدا توبه کنى تا این که هنگام فرا رسیدن ماه مبارک ، تو خالص و پاک باشى . مبادا امانتى بر دوش تو باشد، مگر آن که آن را مسترد نمایى و یا در دل تو کینه اى باشد نسبت به یک نفر مؤ من ، مگر آن که برطرفش نمایى و گناهى باشد که انجام مى دادى و هنوز دل از آن نکنده باشى ، از خدا بترس ! و در تمام کارهاى پنهان و آشکارت به خدا توکل کن ! زیرا هر کس به خداوند توکل کند، خداوند براى او کافى است .
اى ابا صلت ! این چند روز باقى مانده از ماه شعبان زیاد بگو: خدایا! اگر تا کنون گناهان مرا نبخشوده اى ، پس در باقى مانده آن مرا ببخش . ..

 

شرح خطبه شعبانیه از رسول گرامی -اوصاف روزه داران- اینجاست.

التماس دعا

/ 6 نظر / 8 بازدید
Saeed

agha salam....enshallah ke hameye ma az barekate in mahe aziz bahremand shavim... shoma ham agar dar tapesh bagh khoda ra didi hemmat kon va begoo mahiha hozeshan bi aab ast....

حسین

از شما دراین روزهای خوب التماس دعا دارم.

امین

سلام.[گل]

از سیاتل

با سلام و تبریک حلول ماه رمضان. در شرح خطبه شعبانیه مقاله ای به قلم آقای محمود جوهری نوشته شده که از طریف پیوند زیر قابل دسترسی هست. http://www.noormags.com/View/Magazine/ViewPages.aspx?numberId=3295&ViewType=1&PageNo=27

زهرا

سلام استاد. در این روزها مارا هم دعا کنید

یه آشنای قدیمی

چو مهمان خراباتی به عزت باش با رندان که درد سرکشی جانا ,گرت مستی خمار آرد التماس دعا!