مرثیه ای برای آزادی بیان

روزی که آقای احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا سخنرانی می‌کرد از قضا من هم در ایالت نیویورک بودم البته کیلومترها آن سو تر و از طریق اینترنت و تلویزیون محلی جریان سخنرانی را پی‌گیری می‌کردم.

اگرچه عقاید من با آقای رییس جمهور تفاوتهایی دارد و نسبت به برخی رفتار و گفتار ایشان -حتی در همین سخنرانی- انتقاد دارم اما در این واقعه انصاف و اخلاق رعایت نشد. مقدمه‌ای که رییس دانشگاه به جای معرفی آقای احمدی‌نژاد بیان کرد به عقیده‌ی من شرم آور، نفرت انگیز و یک آبروریزی تمام عیار برای آن دانشگاه بود. از همه تاسف برانگیزتر اینکه این آقا همه‌ی این توهین ها را به اسم آزادی بیان نثار رییس جمهور یک کشور کرد.

فردای آن روز هم که عکس رییس جمهور در صفحه‌ی اول روزنامه‌های محلی بود به جای اینکه حرفهای او را منعکس کنند بیشتر حجم مطلب را به بازنویسی سخنان رییس دانشگاه کلمبیا اختصاص داده بودند و معلوم بود که از قبل برای این بازی، برنامه ریزی کرده بودند.

خوشبختانه آزاداندیشان آمریکا به سرعت از این گفتارهای شرم آور فاصله گرفتند. اگر به YouTube سر بزنید و پیامهای مردم را در ذیل این سخنرانی بخوانید می بینید که به جز عده ای از افراطی ها و همفکرانشان، همه این سخنان را تقبیح کرده اند.

این واقعه هشدار خوبی است که گول ظاهر فریبنده ی اینها را نخوریم و ببینیم که به اسم آزادی بیان چه کلاههایی بر سر مردم می گذارند.

/ 6 نظر / 13 بازدید
محسن

سلام حقیقتا همین طور هست که نوشتید. من خودم که تا جدی شوکه شده بودم . . . سیاتل نمی آیید؟

امين

سلام .

مجتبی

سلام حقيقتا احمدی نژاد آنها را استيضاح کرد

م.ی

سلام متاسفا معمولا افراد تحصيل کرده حمايت از احمدی نژاد را بيکلاسی ميدونن شاید چون زیادی آدم ساده ای است یا مردم روستایی هم اورا دوست دارند ولی در مورد شما علتش را نمی دونم

بهشت دل جواب

خداوند به همه ی کسانی که قلبا به مردم ایران خدمت می کنند توفیق مضاعف بدهد.

زهرا

استاد سلام. استاد، شما در بلاگفا هم مطلب می نويسيد. در پناه حق