اندکی جنون

با هر کمال٬ اندکی آشفتگی خوش است
هرچند عقل کل شده ای بی جنون مباش!

دیشب فرصتی فراهم شد برای اندکی جنون... دوشنبه بالاخره دهم ماه آوریل رسید و امتحان جامع... بمباران سه ساعته‌ی سوالات با ربط و بی ربط از تعریف موج سینوسی گرفته تا تئوری امواج تزویج شده. ۲۵ دقیقه مشورت استادان برای اعلام نتیجه و قلبی که به تالاپ و تولوپ افتاده و بعد دری که باز می شود و رییس کمیته از آن بیرون می‌آید٬ تو را به نام کوچک صدا می‌زند ... دست می‌دهد و تبریک گرمی می‌گوید.

دیشب گربه پرید روی پای دوستم. درازکش نشست و من همینطور که از خاطره های دوران دانشجویی می‌گفتم گردن گربه را نوازش می‌کردم. گربه پرید روی پای من. پرسیدم اسمش چیست؟ گفت hope (امید) گفتم نامی زیبا برای موجودی زیبا. گربه خودش را به من می‌مالید و موهایش روی لباسم می‌ریخت. گفتم: دختر ترسا با من پارسا چه می‌کنی؟ هنوز نمازم را ... گربه داشت می‌خوابید. لباسم را عوض کردم و ... رفتیم کنار دریاچه. چند ماه آوازی را که در گلویم حبس شده بود در آن شب مهتابی بیرون ریختم:

امشب شب مهتابه ...

غازها و اردکها که دریاچه را روی سرشان گذاشته بودند خاموش شدند.

با ماه و پروین سخنی گویم
وز روی مه خود اثری جویم
جان یابم زین شبها

آسمان مهتابی بود و غازها و اردک ها به تناوب طول دریاچه را طی می‌کردند. موج عبورشان زیر نور ماه می‌درخشید و صدا به اوج رسیده بود:

به نیمه شبها دارم با یارم پیمان ها
که برفروزم آتش ها در کوهستانها

به خانه که برگشتیم دختر ترسا پشت در اتاق بیدار نشسته بود.

از محبت نار نوری می‌شود... 

/ 7 نظر / 36 بازدید
برادر

هرگز دلت بی جنون مباد....

حسین

سلام// موفقيت تان را تبريک ميگويم // سايت www.flickr.com در ايران فيلتر است .در چه زمينه ای است.

بهشت دل- جواب

این هم فيلتر شده؟! این سایت يک آلبوم عکس شخصی يا گروهی فراهم می‌کند

72تار

(((((<<<<< مبارک بادت >>>>>)))))) .

فرخ

دوست عزيز مبارکه ان شا الله منو به ياد شعر مهدی اخوان ثالث انداختی!(همینجوری) ...امشب من از سلاسل پنهان مدرسه سير از اصول و ميوه و شاخ درخت دين وز شك و از يقين وز رجس خلق و پاكي دامان مدرسه بگريختم چگونه بگويم ؟ حكايتي ست ديگر به تنگ آمده بودم از خنده هاي طعن وز گريه هاي بيم ديگر دلم گرفته ازين حرمت و حريم ...

ایمان صلواتی

اقا تبریک میگیم هم سال نو رو هم موفقیت علمی رو پاینره باشید

صنم

منظورت مهتاب ای مونس عاشقان روشنایی اسمان مهتاب ای چراغ اسماان کوووو ماهم ... دوست جونم خسته نباشی سوال اول اسمته که میدونم ر.. نیست ودوس دارم اول دلیل مخفی کردنش رو تو این سالها بگی دقت کن دلیل این کارت؟مرسی