تابستان

...

چرا بهار نیامد پس از دو چلّه ی سرد؟

چرا درخت نخندید؟

چرا شکوفه نیاورد؟


چه زود تابستان شد!

/ 23 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
راوی (در جواب سوده)

مضافا اینکه عدم تمکین وزیر اطلاعات به درخواست نمایندگان مردم مبنی بر ارائه پاره ای از توضیحات در مجلس خود نشانه ضعف منطقی این استدلال است. همچنین جا داشت لااقل خود نمایندگان ساده باور اصولگرا وزیر اطلاعات را به خاطر قصور در عدم اقدام بموقع علیه کودتاگران استیضاح می کردند چرا که در آن برهه وزارت کشور و وزارت امور خارجه بار وزارت اطلاعات را بدوش می کشیدند. لذا مجموعه سناریو ضغیف است و مخالفت پاره ای از علمل و مراجع با دولت وقت شائبه بی اساس بودن این سناریو را پررنگتر می کند.

راوی (ارتقا پست مشایی دهن کجی به علما)

متاسفانه علیرغم اصرار علمای قم رحیم مشایی به معاونت اول ریاست جمهوری ارتقا یافت. این انتصاب که نشان از بی توجهی مجدد دولت دهم به نظرات مراجع و علمای قم کما فی دولت نهم دارد سخنان اخیر احمدی نژاد مبنی بر دوران همراهی و همدلی در دولت دهم را زیر سوال می برد.

راوی (سخنان آیت الله یزدی)

...در حکومت اسلامی مشروعیت و مقبولیت با یکدیگر متفاوت است... مشروعیت حاکمیت در حکومت اسلامی از طرف خداوند است و مقبولیت حاکمیت با همراهی مردم است.... این که اگر مردم باشند حکومت هست و اگر نباشند نیست، این غلط است. شک نداریم علی (ع) خلیفه ی پیامبر است اما زمانی که پیامبر رحلت فرمودند مردم با ایشان همراهی نکردند، آیا این مسئله به این معنا بود که حضرت علی (ع) خلیفه نبود، این گونه نیست... یعنی امیر المومنین در 25 سال خلیفه مسلمین بودند به عبارت دیگر ایشان مشروعیت داشتند و مقبولیت نبود. -.. من در دوره ای که در شورای نگهبان بودم، در پیشگاه خداوند شهادت می دهم که حتی یک جا طرفداری از جناحی صورت نگرفته و فقط بر اساس قانون و شرع اسلام عمل شده است. - ...آیا این مصلحت کشور بود که عده ای جوان فریب خورده به خیابانها بریزند و سوت و کف بزنند و پارچه های سبز ببندند و بگویند که اسلام را می خواهند، مگر اکثریت مردم اسلام را نمی خواهند؟

راوی (سخنان آیت الله یزدی)

..در روز پنج شنبه در جلسه ای به همراه دوستان تصمیم گرفتیم که با آقای هاشمی صحبت کنیم و این کار را هم کردیم و به ایشان در مورد نظرات خبرگان و حوزه پیرامون سخنان ایشان در خطبه های نماز جمعه مطالبی را گفتیم و این مطلب را اشاره کردیم که نباید مسائل تحریک آمیز دوباره زنده شود. متن کامل این سخنان را در فارس نیوز می توانید مشاهده کنید. ایشان حامیان موسوی را فریب خورده نامیدند در حالی که قبل از شروع تبلیغات انتخاباتی و ایجاد شور و هیجان مردمی، اعضای شورای نگهبان (البته ایشان هم عضو شورای نگهبان می باشند) صلاحیت موسوی را تایید کردند لذا طبق فرمایش ایشان اعضای شورای نگهبان اولین فریب خورده ها بودند که با تایید موسوی مقدمه فریب خوردگی جوانان را فراهم کردند. ایشان متاسفانه در این سخن علناً به شور و شعور عده کثیری از جوانان این مرز و بوم و صلاحیت اعضای شورای نگهبان به عنوان مرجع تایید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی اهانت کردند و این صحبت از فقیهی در شان و درجه ایشان بعید است.

راوی

ایشان حضور مردم را زمینه ساز مقبولیت دانستند و نه مشروعیت! این سخن ایشان معارض و متناقض قانون اساسی است که بر اساس آن ولی فقیه با رای غیر مستقیم مردم انتخاب و انتصاب می شود و با این سخنان کارکرد مجلس خبرگان رهبری را معطل کردند. همچنین قیاس ایشان به لحاظ شرایط انسانی و اجتماعی و تاریخی با دوران درخشان و ویژه پیامبر (ص) قیاس مع الفارق است چرا که ارتباط پیامبر با خدا از طریق وحی بر همگان بلا شک و محرز بود اما در این زمان ادعای علنی ارتباط با ماورا الطبیعه معقول و مقبول نیست و راه تشکیک و تردید باز است لذا مشروعیت حاکمیت بدین نحو مردود و تنها راه معقول و مقبول عموم مردم، انتخاب و انتصاب حاکم از طریق مردم است و البته متذکر ایشان می شوم که آقای هاشمی با استناد به روایات مشهور و مقبول شیعه و سخنان امام (ره) مشروعیت حاکمیت را مبتنی بر آرای مردم اعلان کردند. البته حرفهای آیت الله یزدی در زمره آرای حامیان حکومت عدل اسلامی قرار دارد که در آن رکن جمهوریت نقشی ندارد و فرمایشات ایشان برای تحلیلگران سیاسی جای بسی تامل و دغدغه است و از کنار این سخن ایشان نباید به سادگی عبور کرد.

راوی

ایشان صحبت از بی طرفی شورای نگهبان صحبت کردند در حالی که بی طرفی شورا با بی طرفی در مواضع سیاسی تک تک اعضای آن سنجیده می شود در حالی که وجود آقای الهام (وزیر دادگستری و سخنگوی دولت) در شورای نگهبان به عنوان حقوقدان و حمایت آیت الله جنتی و حتی مواضع خود ایشان نسبت به کاندید پیروز قبل و بعد از انتخابات صحت ادعا و سوگند ایشان را زیر سوال می برد. ایشان برای بار دوم نیز اعلام کردند که در دور بعدی انتخابات در صورت نامزدی مجدد موسوی، صلاحیت موسوی را رد خواهند کرد. همچنین جلسه روز پنج شنبه ایشان و دوستانشان که نامشان را فاش نکردند و اعلام بایدها و نبایدها به هاشمی (بخوانید دیکته) نشان از وجود فشارهای سیاسی بر آیت الله هاشمی است.

برار کم پیدا

با اجازه مسیح منتظر آمدیم ما هم سلامی کرده باشیم . ما نیز در آن روز گرم میزبان متهمان بیچاره ! بودیم .

برار کم پیدا

[افسوس]

برار کم پیدا

[افسوس]

فعلا سر تقسیم غنایم دعوا شده. اللهم اشغل الظالمین بالظالمین