غربت در غربت

 

غربت در غربت هم ماجرایی است برای خودش! خاصه وفتی مریض احوال باشی با خرواری از کارهای نکرده. این جور وقت ها هوس نوشتن می کنی بعد از یک ماه، تا دهن کجی کنی به همه این گرفتاریها و روزمرگی ها و برنامه ریزی ها.

مدتی هست که دارم کلیدر دولت آبادی را می خوانم. بالاخره باید روزی این کار را می کردم. 5 جلدش را تا به حال در دقیقه های مرده  مترو سواری تمام کرده ام. گاهی حوصله ام سر می رود. به نظرم می توانست خلاصه تر و مانوس تر از این باشد. البته داستان پرداز هنرمندی است این محمود خان!

امشب توفان بود اینجا. رنگ آمیزی برق و باد و صدای تسبیح رعد. دلم می خواست خانه ام حیاط داشت تا بروم زیر آسمان. بروم زیر باران، تنها برای خودم، بی دغدغه نگاههای فضول. سالهاست بی حیاطم. دوست معمارم می گفت: در معماری ایرانی حیاط همان حیات است.

دیشب هم شب خوشی بود، دیگرتر از شبهای دیگر. با چندتا رفیق خوب دور هم بودیم تا سحر. از خودم می پرسم چرا ما آدم ها از هم دوریم وقتی که این قدر به هم نزدیکیم؟ چرا این دیدارها باید اتفاق باشد؟

 

پی نوشت:

چرا مدتی چیزی ننوشتم؟ دلم می خواست تنها یادگار ماه مرداد همان سرو نجف باشد.

/ 12 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرید

سلام استاد... برازنده ترین لقب برای شما استاد است. هنوز کلاسهایتان را فراموش نکرده ام آنجا بود که یاد گرفتم چگونه این عقل حساب گر را با دل پیوند بزنم و چگونه از پس این معادلات ریاضی، زیبایی دنیا را ببینم. بهشت دل شما برایم حکم قبله را دارد هر وقت دلم میگیرد یا خسته از دنیای انسانها میشوم به اینجا سری میزنم، مثل مریدی که راه را گم کرده، گشتی در این بهشت میزنم و با هوای تازه کلماتش روحم جان تازه ای میگیرد و دوباره یادم میاید که چقدر دنیا زیباست و با آرامش کلماتتان آرام میشوم. همیشه منتظر نوشتهایتان هستم....

رضا

سلام اینجا هم توفان بود و باران و البته حیاط ... امیدوارم زودتر حالت خوب بشه.

حسین

سلام .عیدتان مبارک برادر بسیار گرامی و صاحب بهشت دل . اردتمند شما

saeed

salam... in eide aziz be shoma mobarak... midanam ke doayam mikonid...be omide didar ya be ghoole shoma shenidar! ...[لبخند]

رضا

عید فطر مبارک [گل]

بهشت دل

سلام به همه دوستان عید شما هم مبارک. امیدوارم عبادات شما مقبول درگاه خدوند بی نیار باشد

دریا

به دنبال شعرکامل شیخ بهایی بودم که میگوید مقصود تویی کعبه و...... به اینجا رسیدم و روانی کلامتان حدود دو ساعتی است که من را درگیر کرده.... قلمتان همیشه مستدام.

باد صبا

سلام بد نباشید. با تاخیر عیدتان مبارک [گل]

مهتاب.م

آمدم به این وبگاهِ زیبا و احساس می کنم رویِ این کرۀ خاکی ... یک نفر هست که مثل ِ من فکر کند. احساستان سرشـــار و وجودتان مـانـا...[گل]

صنم

مخاطب خااص زیر سااایتووون نفس میکشه اما باطری لاو میده هرکی ندونه شما که همدلی میدونی فدات کاری کن [گل]