آن صوت داوودی

 

همسرم دوست داشت عقد ما در حرم امام رضا جاری شود. بلیت گرفتیم برای مشهد. صبح جمعه 15 ذی حجه روز تولد امام هادی که آن سال مصادف بود با 15 ماه قشنگ دی ساعت 9 صبح خطبه عقد ما در حرم امام رضا جاری شد. حاج رضا انصاریان یکی از خادمان و مداحان حرم امام رضا خیلی زحمت کشید برای این قضیه. عاقد ها رو او جور کرد که دو سید محترم بودند. اجازه اجرای مراسم را هم او گرفت. بعد از مراسم ما را دعوت کرد به آسایشگاه خدام که در طبقه فوقانی حرم است. وسط دیوارهای حرم آسانسوری است که با آن بالا می روی و بعد وارد قسمت اداری می شوی. به ما چای و نبات تعارف کرد. یک پنجره ای هم آنجاست رو به حرم. از من خواست که شعر بخوانم. گمانم این غزل را خواندم:

مرا هرچند ناچیزم به درگاهت نمی خوانی؟

مگر دردم نمی بینی؟ مگر حالم نمی دانی؟

شنیدم میهمان ها را نمی رانی ز درگاهت

دلی پر آرزو دارم که می آید به مهمانی ...

خود حاج رضا هم چند بیت با صدای زیبایش خواند. بعد هم دو تا ژتون ناهار حرم هدیه داد به من و عروس خانوم. آقای انصاریان وسیله ای شد برای رقم خوردن یکی از شیرین ترین خاطرات زندگی ما را.

حاج رضا انصاریان را از سالها قبل می شناختم که برای شب شعر عاشورا با آقایان اکبرزاده و شفق و موید و خوش چهره از مشهد به شیراز می آمد. خودش شاعر نبود اما شعرهای زیبا و سنگینی را با صوت دلنشین اش اجرا می کرد. بسیار خوش اخلاق و متواضع بود. اهل دل بود.

امروز که خبر پروازش را شنیدم خیلی دلم گرفت. حالا یک خط در میان دلم می رود به رواق دارالولایه ...

پی نوشت

مصاحبه مجله خیمه با حاج رضا انصاریان

/ 4 نظر / 47 بازدید
عابر ناشناس

خداوند ایشان را غریق رحمت فرماید ......پیشاپیش تبریک وشادباش فراوان بابت همه دلتنگی ها ونگرانیهایی که امیدوارم به پایان رسیده باشند ....اگر چه هنوز هم کمی نگرانم ولی بحمداله ارام تر شده ام ....ان نازنین فرمود چندان مکدر نبوده وبه عللی خوشبین ....امیدوارم اتفاق خاصی نیفتد

سلام

سلام [گل] خاطره بسیار دل انگیزی بود! خداوند روح ایشان را قرین رحمت کند[گل]

عماره

سلام دوست عزیز با مطلب آقای رئیس جمهور بروزم

فهیمه

با سلام خدمت شما میخواستم بدونم برای جاری شدن عقد تو حرم حتما حضور والدین لازمه؟ ما از راه دوری عازم هستیم و همراه بردن پدر و مادر ها برامون سخته ولی صیغه نامه محضری هم داریم