اسب حضرت عباس درمانی (2)

۱- این روزها بنده مشغول اسب حضرت عباس درمانی هستم و از خودم می‌پرسم اگر آن بزرگوار نبود ما این همه درد و اندوه را باید  به کدام ملجأ و درگاهی می‌بردیم؟  در این زمانه‌ی پر های‌و‌هوی لال پرست، آدم وقتی این سیاست بازیها را می‌بیند و یادش می آید که قرار است دیانت آقایان هم مثل سیاستشان باشد دلش برای هرچه دین و اخلاق و مردانگی است می‌سوزد.

آشی که آقایان پخته‌اند آنقدر شور شده که حتی صدای مدیر مسوول جریده‌ی فریده‌ی کیهان -کثرا...اضداده- را که نماینده‌ی مستقیم عرش الهی در کهکشان راه شیری است در آورده!

یادم می‌آید مدت دو سال برای ارزیابی الگوریتمی که طراحی کرده بودیم در گرما و سرما مشغول تست بودیم. هرگز یادم نمی‌رود آن روز ماه آگوست زیر تیغ آفتاب که رطوبت هوا ۱۰۰% بود و دمای هوا با احتساب humedix  به ۴۵ درجه رسیده بود یا آن روز ماه دسامبر که دمای هوا منهای۲۲ بود و صفحه‌ی مونیتور روشن نمی‌شد و ... حالا در یک گوشه‌ی این کره‌ی خاکی -که ادعای مدیریت جهان را هم دارد- کسانی بدون پذیرش و مقاله و درس و پایان نامه و دفاع و ... روی مبل گرم و نرمشان لم می‌دهند و حقوق مدرک دکترا می‌گیرند!

اقوام روزگار به اخلاق زنده‌اند             

قومی که گشت فاقد اخلاق مردنی است

۲- داشتم آمار تولید ناخالص ملی (GDP: Gross Domestic Product) کشورهای جهان را بررسی می‌کردم. در لیستی که منتشر شده بود ایران با 10,624 دلار رتبه ۷۱ را داشت. کنجکاو شدم ببینم چه کشورهایی وضعی بهتر از ایران دارند. فکر می‌کنید رتبه‌ی اول از آن کدام کشور بود؟ آمریکا؟ سویس؟ نروژ؟ نه خیر! یکی از همسایه های جنوبی ما! قطر با 80,870 دلار درآمد سرانه! آمریکا در این لیست ششم و سویس هشتم است. اما رتبه‌ی ۹: کویت 39,306 دلار... رتبه ۱۵ امارات با  37,293 ...رتبه ۲۴ بحرین با 32,064 دلار ...رتبه ۳۶ عمان رتبه ۳۷ عربستان.. ۵۸ ترکیه... ۶۸ قزاقستان (این یکی دیگه خیلی درد داشت!)

عمری دگر بباید بعد از وفات ما را...     

/ 9 نظر / 18 بازدید
باد صبا

سلام خیلی بامزه و تلخ بود. البته مزه اش تلخ نبود.

حسین

یکی داستان است پر زآب چشم داستان درس خواندن در ایران و این مدارک کیلیویی که تمام مدیران یدک می کشند واقعا داستانی است پر زآب چشم.بر این مملکت چه خواهد رفت خدا می داند. باور کنید درصد بالایی از بیسواد ها اکنون مدرک دکترا دارند و در راسند خدا در جای حق است و شاید داستان مدرک این وزیر ........

دون توپولو

آقاجان اینا کاغذ پاره است !!!! اصلا شما غرب زده ها همان بهتر که به کاغذپاره هایتان مشغول باشید. اینقدر که می گویید پی پر دادیم پیپر دادیم فکر می کنید مردم نمی فهمند؟ پییر یعنی کاغذ یعنی کاغذپاره. اگر مردی بیا در مملکت بیل بزن به جای آنکه کاغذ بدهی[نیشخند]

رضا

سلام. آقا وقتی کسی نیتش خدمت به ملت باشه نیازی به این کاغذ پاره ها نداره. این کاغذ پاره ها به درد ما غرب زده ها می خوره. من ماندم دیگه با چه رویی دیگران را تشویق به علم آموزی کنیم. ملت حق دارن با دید عاقل اندر سفیه به ما نگاه کنن. سرشارم از هوای رهیدن شبیه کاه... [لبخند]

سعيد

سلام محمد جان، ميخواستم بگم كه اين امار ظاهرا مربوط به توليد ناخالص ملى ست، و نه درامد سرانه. حدس ميزنم وضعيت درامد سران بسى وخيم تر از اين باشد.

س. ص. خ.

هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی گه بگندد نمک! واقعا ما داریم به کجا میریم؟؟؟!!!

باد صبا

[ناراحت][ناراحت][ناراحت][ناراحت][گل]

ehsan

salam! webloge besyar khoobi darin be man ham sar bezanid lotfan ozve beshin manoon misham movafagh bashin.