به استقبال میلاد مولا (ع)

برای کسی که نهج البلاغه را ورق زده باشد و با دنیای پر عظمت علی(ع) آشنا شده باشد زندگی در این کره خاکی سخت و دشوار می شود، زیرا همیشه یک معیار، یک میزان دارد که همه را با او می سنجد.

کافی است فقط یک بار نامه امام به مالک اشتر (نامه 53) را خوانده باشید یا وصیت ایشان به امام مجتبی  (نامه 31) را تا ببینید که ما چقدر از آن افق نورانی دوریم  و دریغا که هر روز دورتر و دورتر می شویم.

«... و باید که دورترین افراد رعیت از تو و دشمن ترین آنان در نزد تو ، کسى باشد که بیش از دیگران عیبجوى مردم است .

.... من از رسول الله(صلی الله علیه و آله) بارها شنیدم که می‌گفت:پاک و آراسته نیست امتی که در آن امت، زیردست نتواند بدون ‌لکنت زبان حق خود را از قوی دست‌بستاند.

... بپرهیز از خونها و خونریزیهای بناحق.زیرا هیچ چیز، بیش از خونریزی بناحق، موجب کیفر خداوند نشود و بازخواستش را سبب نگردد و نعمتش را به زوال نکشد و رشته عمر را نبرد. خداوند سبحان، چون در روز حساب به داوری در میان مردم‌پردازد، نخستین داوری او درباره خونهایی است که مردم از یکدیگر ریخته‌اند.پس‌مباد که حکومت‌خود را با ریختن خون حرام تقویت کنی، زیرا ریختن چنان خونی‌نه تنها حکومت را ناتوان و سست‌سازد، بلکه آن را از میان برمی‌دارد یا به دیگران‌می‌سپارد...»

/ 11 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دم شیراز گرم

با سلام. از علی آموز اخلاص عملی... واقعا چقدر سخت است عمل کردن به همین یک مصراع. حالا شما که این نامه ها را بارها خوانده ای و برای ما هم آموخته ای اینجا چند جمله اش را می نویسی و دوست قبلیمان (بدون نامه) هم بدون لکنت زبان در مملکت شما هرچه می خواهد می گوید. البته بد هم نمی گویند. دعوت به توبه عامل اشتیاق است. امام علی هم توبه می کرد... خدا هم توابین را دوست دارد. بدبخت کم است. انشا الله ما واقعا حس کنیم که عبد ضعیف و ذلیل و مسکین هستیم مثل این دوستمان... فقط مانند گروهی به حقوق دیگران تعدی نکنیم که خدا در قرآن فرموده ان الله لا یحب المعتدین

س.ص.خ.

متاسفم برای کسانی که حتی در کلام هم ادب رو به جا نمیارن. البته جنبه پذیرش حرف حق رو هر کسی نداره [لبخند]. آقا یا خانم بی نام توبه کن که : دارالشفای توبه نبسته است در هنوز [افسوس]

تحریم محصولاتی که در صدا و سیما تبلیغ می شوند

تار و مار- چی توز - تبرک - تلاونگ ... http://coolclipishere.blogspot.com/2009/06/products-and-services-advertising-in-tv.html

بهشت دل

مشکلی دارم ز دانشمند مجلس باز پرس / توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می کنند ؟!

دم شیراز گرم

فکر کنم آقای یزدی (شورای نگهبان) عامل به این بیت باشد: درون خلوت ما غیر در نمی گنجد برو که هرکه نه یار من است بار من است این سعدی وقتی جهانگیر شد هم روی بوش تاثیر گذاشت هم روی آقای جنتی و هم یزدی و هم آقا ... (فکر کنم بنده خدا در گورش می لرزد). گویند جبار برای خداوند صفتی پسندیده است اما برای انسان اخلاقی رذیله است. البته نمی داند برای نماینده خود خوانده خدا حکمش چیست. شما می دانید؟

خوش به حال شماکه جنبه پذیرش حرف حق داری س.ص.خ اگر که داشتید حال و روزتون این نبود

میر حسین

در جواب (مشکلی دارم ز دانشمند مجلس باز پرس / توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می کنند ):کافر همه را به کیش خود پندارد

س.ص.خ.

جناب بی نام ممکنه راجع به حال و روزمون بیشتر توضیح بفرمایید؟

حسین

یاری اندر کس نمیبینیم یاران را چه شد؟ دوستي کی آخر آمد دوستداران را چه شد؟ آب حیوان تیره گون شد خضر فرخ پی کجاست خون چکید از شاخ گل باد بهاران را چه شد؟ کس نمیگوید که یاری داشت حق دوستی حق شناسان را چه حال افتاد یاران را چه شد؟ لعلی از کان مروت برنیامد سالهاست تابش خورشید و سعی باد و باران را چه شد؟ شهر یاران بود و خاک مهربانان این دیار مهربانی کی سر آمد شهریاران را چه شد؟ گوی توفیق و کرامت در میان افکندهاند کس به میدان در نمیآید سواران را چه شد؟ صد هزاران گل شکفت و بانگ مرغی برنخاست عندلیبان را چه پیش آمد هزاران را چه شد؟ زهره سازی خوش نمیسازد مگر عودش بسوخت کس ندارد ذوق مستی میگساران را چه شد؟ حافظ اسرار الهی کس نمیداند خموش از که میپرسی که دور روزگاران را چه شد؟

دم شیراز گرم

با سلام. متاسفم که نظر آخرم را مناسب با وبلاگ خویش نیافتید. لطفا جهت حذف آن اقدام فرمایید تا حد و اندازه من بیشتر از این مشخص نشود. متشکرم