زیارت آبشار بزرگ

 

در مذهب من جهان قرآن مصوّر است و آیه ها در آن بجای آنکه بنشینند ایستاده‌اند. در مذهب من طبیعت بزرگترین برهان توحید است و صدها بار از استدلالهای دست و پا شکسته علیت و نظم استوارتر است. در مذهب من تماشای آب تماشای دریا تماشای هر زیبایی ازلی عبادت است.

فکر می‌کنم اتفاق دیروز پاداش تمام سختیهایی بود که در این چند وقت کشیدم. دیروز با بچه های خارجی دانشگاه به زیارت دریاچه انتاریو  گرداب ویرپول و آبشار پرعظمت نیاگارا یا به قول اینجایی ها نایاگ‌را رفتیم . از من نخواهید که آنجا را برایتان نوصیف کنم به قول مولانا: من چه گویم؟ یک رگم هشیار نیست. دریاچه انتاریو همان جایی است که در داستان خیابان یانگ از آن نام برده بودم. گرداب ویرپول تنها جایی است که آب سربالا می‌رود! و آبشار نایاگ‌را در مرز آمریکا و کانادا بزرگترین آبشار دنیاست که شامل دو آبشار بی نظیر است. بله! ما تا یک قدمی غول بزرگ رفتیم!

دیروز روی قایق وقتی از کنار رنگین کمانها می‌گذشتیم به کریس - راهنمای گروه - گفتم اینجا مثل یک رویاست و او گفت یک رویای غریب. چه حالی داشت وقتی در ازدحام اطراف آبشار گوشه خلوتی پیدا کردم تا نمازم را بخوانم. اینجا به آسمان نزدیکترم. اینجا امامزاده ندارد اما می‌دانم هر وقت دلم گرفت آبشار بزرگی هست که با  آن درددل کنم.

 

راستی! پریشب اولین غزلم را در اینجا سرودم فعلا یک بیتش را داشته باشید:

موی طلایی تو و چشم سیاه من

زیباترین دلیل برای گناه من...

/ 10 نظر / 18 بازدید
72tar

حاجی سلام !!! بابا دیگه کفبرمون نکنید یا حداقل یکمی از آب نیاگارا رو توی یه بشکه ای چیزی بیارید برامون ...قلبمون ضعیفه !!!آرزو به دل می مونیم ها!!!!!!!یا علی....

رضا

محمد جان سلام از اینکه می بینم خستگی از تنت بیرون رفته خوشحالم. ارادتمند رضا

چماق

تقبل ا... اعمالکم ان شاء ا...

Gh.N

سلام. مثل اينکه اونجا حسابی داری خوش ميگذرونی ! بابا اينقدر ما رو در حسرت نگذار! يه جايی هم واسه ما رزرو کن بعدا مي آیيم. از اينکه می بينم اوقات خوشی داری واقعا خوشحالم. موفق باشی.

mehdi

سلام استاد ازاينکه می بينم ارامش را باز يافته ايد خوشحالم.به اميد ديدار.

mohsen tarighi

سلام!!!! ما را بی خبر نگذار

dorankodaki

و باز هم دوران کودکی با همه آرامش و خیال انگیز بودنش آغاز می شود.امیدوارم همیشه سر سبز و خرم باشید. یا علی

ابوالحسن

اگه حالي دست داد ما رو هم دعا كنيد، در ضمن اسلام را هم دعا بفرماييد!

حسن

به قول چماق(گونی):التماس دعا

صنم

عااالیه دوووست جووونم تو برجسته ترین نویسنده وروانشناس وطبیب هستی البته فقط برای من نا اهلان بوشون میاد برویم به استتار تا درودی دگر بدرووود این بارومن یکبااارگی در عاااشقی پیچیده ام....