مرثیه ای برای دانشگاه

این شیفتگان قدرت هر روز دسته گل تازه ای به آب می دهند. دیروز لباس شخص ها و نیروهای ضد شورش به کوی دانشگاه تهران ، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه شیراز، و چند دانشگاه دیگر حمله کردند.

عکس و فیلمهای متعددی از حمله به دانشگاهها و تیراندازی عوامل حکومت در محیط مجازی منتشر شده که جگر انسان را خراش می دهد

دلم برای کسانی که تنها منبع اطلاعاتشان صدا و سیمای حکومتی است و این تصویرها را نمی بینند و ادعا می کنند که اوضاع سیاه نیست می سوزد.

تا کی می توانید سرتان را در برف فرو کنید؟ جواب وجدانتان را چه می دهید؟ کدام دین، کدام مکتب، کدام ایدئولوژی به شما اجازه ی سکوت می دهد؟

مراجع معظم که به خاطر  ورود زنان به ورزشگاه فریاد واسلاما سر دادند کجا هستند؟ چرا صدای هیچکدامشان در نمی آید؟ استقلال حوزه را هم نابود کردند...

با دلی غمگین و جانی سوخته فاجعه هتک حرمت علم و دانشگاه را تسلیت می گویم.

/ 8 نظر / 17 بازدید
صالح

جنگ قدرت به نفع حفظ منابع ایران برای قسمت های دیگر جهان در ایران ادامه داره . . . از هفتصدسال پیش. تمام تلاش های حکومت واردکردن مردم به یه جنگ خشنه که خود حکومت برنده اون خواهدبود ولی من موندم چهارشاخ که چقدر این نسل عاقل و مظلوم داره عمل می کنه . . . شاید به صورت استثنایی در تاریخ ایران مردم نمی خوان تجربه انقلاب 57 روتکرار کنن دیروز هم با اینکه راهپیمایی با آرامش غیرقابل مقایسه ای به پایان رسید . . . حکومت به مردمی که داشتن به خونه هاشون می رفتن حمله کرد و شایعه کرده که یک نفر رو کشته همه این کارا برای درگیرکردن مردم در یه جنگه که خود حکومت برنده اون بشه دعا می کنم این مردم مستقیم از خدا نجاتشون رو بخوان . . . اگه از خدا بخوایم . . . یعنی اگه حتی یه نفر خالص از خود خدا بخواد و انتظاری از هیچ قدرت دیگه ای نداشته باشه . . . چنان طوماری از این ظالمای بالفطره جمع می شه که تاریخی می شه

دم شیراز گرم

ظهر امروز چند ون نيروی انتظامی ضمن محاصره کتابخانه خوارزمی دانشگاه شيراز و پرتاب گاز اشک آور، به سمت دانشجويان هجوم آوردند و ضمن ضرب و شتم دانشجويان در حدود ۱۰۰ تن از آنان را بازداشت کردند. در حين اين اقدام مسئولين کتابخانه خوارزمی از جمله دکتر خياطيان که قصد داشتند مانع از ورود نيروهای انتظامی به دانشگاه شوند نيز مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. در پی اين اقدام محمد هادی صادقی رئيس دانشگاه شيراز از سمت خود استعفا داد و صبح فردا، ساعت ۱۰ صبح اساتيد و مسئولين دانشگاه شيراز در محل مديريت دانشگاه در اعتراض به اين يورش تجمع برگزار خواهند کرد. شنيده ها حاکی از آن است که دانشجويان نيز به اين جمع خواهند پيوست. فضای شهر شيراز نيز به شدت ملتهب است. شب گذشته در خيابان ملاصدرای شيراز تجمعی برگزار شد که با هجوم نيروهای امنيتی به خشونت کشيده شد. عصر امروز نيز در خيابان ملاصدارا تا دانشگاه شيراز نيروهای امنيتی به فاصله يک متر قرار داشتند و با هجوم به دانشگاه، مردم و دانشجويان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

س.ص.خ.

سلام. این لینک رو ببینید http://www.entekhabnews.us/portal/index.php?news=6366

دیروز در حمله به دانشگاه شیراز چشم پسر دکتر خیاطیان(از اساتید دانشکده برق دانشگاه شیراز) با شلیک گلوله ماموران امنیتی کور شد.

http://www.boston.com/bigpicture/2009/06/irans_disputed_election.html

دم شیراز گرم

روزنامه اعتماد ملی نوشت: بازداشت 100 نفر در فارس...

هادی

وزارت علوم دولت سیب زمینی بعد از 4 روز بالاخره خبردار شد که به دانشگاهها حمله شده و یک بیانیه نیم بند صادر کرد. وزیر باید همان شب اول استعفا می کرد. ا.ن. تا به حال هیچ واکنشی نشان نداده ظاهرا هنوز مست از پیروزی خودساخته است. و به جای او لاریجانی کمیته حقیقت یاب تشکیل داده. لابد آخرش مثل ده سال قبل می گویند یک ریش تراش گم شده و همه را تبرئه می کنند..