خواننده ی کم حوصله

 

بیشتر عابران ایرانی دنیای مجازی کم حوصله هستند. نوشته ها را با سرعت و بی دقت می خوانند. همین باعث شده بعضی نویسنده های مجازی به نوشته های مینی مال روی بیاورند یا از عکس به جای نوشته استفاده کنند.  

آندره ژید می گوید: من نوشته ای را که در نگاه اول جلب توجه می کند ژورنالیسم می دانم و در مقابل معتقدم یک اثر کامل ادبی هر چه بیشتر خوانده شود جالب تر و جالب تر می شود حتی ممکن است در نگاه اول اصلا جلب توجه نکند.

با این تعریف آن هایی که خودشان را مطابق سلیقه مخاطب کم حوصله تغییر می دهند ژورنالیست هستند، آدم هایی که هدف شان فقط جذب مخاطب بیشتر است. گسترش شبکه های اجتماعی هم به این حال و هوا دامن زده، لایک بیشتر، مثبت بیشتر ... 

/ 9 نظر / 8 بازدید
محبوبه

آره این روزا همه ی ما کم حوصله ایم . خیلی وقتا مطالب رو تند تند رد میکنیم بدون کوچکترین درکی از معانی. منم به هر وبلاگی که میرسم چند نوشته ی اول رو میخونم اگه جذبم کرد که دنبال میکنم و گرنه صفحه رو میبندم. حداقل مطلب شما این حسن رو داشت که مجبورم کرد تامل کنم و نظر بدم.

مهدی اسماعیل زاده

سلام اولين باري كه پاي يك شعر سير گريه كردم در آمفي تئاتر اردوگاه ميرزا كوچك خان رامسر بود. تابستان 72 ومرحله كشوري مسابقات شعر،قصه و كتابخواني. از شعر چيزي به ياد ندارم اما بادم هست كه شعر در مورد حضرت علي اصغر بود وشاعر آن،پسر دانش آموزي به نام آقاي محمد فخارزاده جهرمي كه خيلي بااحساس و حرارت شعرش را مي خواند. بعد از آن هميشه حسرت آن شعر را ميخوردم كه چرا آن را از آقا محمد نگرفتم. تا اينكه ده سال بعد استاد احد دهبزرگي كه در آن اردو همراه ما بودند را در محفل شعري در اصفهان زيارت كردم. سراغ آقاي فخارزاده را كه گرفتم گفتند در كانادا در مقطع دكتري مشغول ادامه تحصيل هستند. خيلي خوشحال شدم. و امشب كه وبلاگ زيباي شما را ديدم واقعا لذت بردم. مطمئنا از اول تا آخرش راخواهم خواند دكتر! البته ان شاءالله. ارادت يك دوست چندروزه قديمي را بپذيريد.

عابر ناشناس

البته همه کم حوصله هستند مثل خود من ولی در مدت کمتر از دو سالی که با وبلاگ شما اشنا شده ام انصافا من همه مطالب وبلاگتان را خوانده ام شما اگر وارد ژورنالیسم ادبی میشدید قطعا موفق بودید اگر چه حالا به نظر میرسد روح شاعرانه شما در برزخ غرب قدری فسرده شده است ولی قطعا با ایمان محکم و پشتوانه قوی فکری دوباره شاداب خواهید شد موفق باشیدد

سپنتامهر

تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد! اگرچه توقفم کوتاه بود اما دنیایی حلاوت با خود ارمغان می برم ای دوست

سپنتامهر

تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد! اگرچه توقفم کوتاه بود اما از این بهشت، حلاوتی تمام یه ارمغان می برم ای دوست

شهریار

[خمیازه][شرمنده]

مهسا جان نثاری

سلام انصافا وبلاگ خوبی داری یه سری هم به من بزن و تا با هم تبادل لینک کنیم بیا عزیزم

رضا

سلام از 1 ماه پیش حواسم بود که ده سالگی وبلاگت را تبریک بگم. می خواستم اولین نفر باشم اما به ایمیل یاهو که ایمیل زدم فهمیدم که دیگه چک نمی کنی :-( انشالا تبریک بیست سالگی! همیشه شاد و موفق باشی:-)

ف. الف

سلام استاد. من تازه با شما و این محیط آشنا شدم. جسته و گریخته مطالبتان را خواندم. سوالی داشتم از خدمتتان. من می خواهم کمی آگاهی های سیاسی ام را افزایش بدهم. برای این، احساس می کنم نیاز به این دارم که در مورد تاریخ معاصر کشورمان مطالعاتی داشته باشم تا بتوانم حق و باطل را و مسیری که پیموده شده را بیابم. برای شروع باید چه کنم؟ چه دست کتابهایی را برایم پیشنهاد می کنید؟ چه سایت هایی؟