آخر داستان

 

از مزایای اسباب کشی برای من یکی این است که می نشینم کاغذ پاره هایی را که سالها تلنبار کرده ام زیر و رو می کنم به قصد سبک کردن و دور ریختن و این وسط شعرهای ناتمام را  که نیمه شبی پشت پاکتی، در حاشیه مقاله ای، روی قبضی، ... نوشته ام  پیدا می کنم، مثل این یکی:

 

کاتب سرنوشت من، چند ورق بخوان! بگو !

باز سر دو راهی ام آخر داستــان بگو !

من به کدام مذهبم؟ خانه و خاک من کجاست؟

چند پیاله می شود سهم من از جــهان؟ بگو !

از همه کس رمیده ام بس که دروغ دیده ام

من به زمین رسیده ام قدری از آسمان بگو !

شرق: اسیر جنگ و خون، غرب: رونده بی سکون

نسبت شرع و عقل را در گذر زمان بگو ...

/ 12 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
saeed

salam.. zibast....mamnoon

بیداد

دست مریزاد...دم شما گرم...چه ساده اما پر از هارمونی :)

بهناز

زندگی آرام است ، مثل آرامش یک خواب بلند زندگی شیرین است ، مثل شیرینی یک روز قشنگ زندگی رؤیایی است ، مثل رؤیای ِیکی کودک ناز خیلی زیبا بود ... زندگی زیبایی است ، مثل زیبایی یک غنچه ی باز زندگی تک تک این ساعتهاست زندگی چرخش این عقربه هاست زندگی راز دل مادر من زندگی پینه ی دست پدر است زندگی مثل زمان در گذر است (از یک دوست عزیز)

حسین

زبان حال ما را چه زیبا سروده اید. انشاا... رهیافته و سلامت باشید ای صاحب عزیز بهشت دل.

منیژه ای که منم...

سلام بر شما که مسیحید. داشتم دنبال شعری منسوب به حافظ (ره) می گشتم که مشهور به وصیتنامه ی ایشان است. دیشب استادم فرمودند که آن شعری که در وبلاگت گذاشته ای مال حافظ نیست و اشتباه هم هست. اینجا جایی بود که تردید و یقین هایم را بیشتر کرد. وبلاگ مفیدی دارید. موفق باشید. راستی مشتاقم دلایلی را که فرموده اید وجود دارد مبنی بر عدم پذیرش انتساب شعر مذکور به حضرت حافظ بدانم. اگر مرحمت نمایید ممنون می شوم. یا حق

زهرا

سلام قلم زیبایی دارید. خیلی جالب است که ده سال است این وبلاگ رو دارید. سر بزنید.

ریحانه

سلام فوقا العاده زیبا و با معنا بود شاد باشید

shabestanekhiyal

سلام شعرزیبایی بود . راستی در این باره با یکدیگر همدردیم . اما من گاهگاهی این پرت وپلاهای پراکنده را ( اگر فرصتی پیدا شود ) در دفتری می نویسم وجمع آوری می کنم .[لبخند]

صنم

فوق العادست ودر وصف حیرت امروز من وتنهاییه بی نهایتم!!!!!!!! من به کدااام مذهبم؟خانه وخاااک من کجاست؟ چند پیاله می شود سهم من از جهان بگو؟

صنم

مصرع یکی مونده به اخر همخوانی نداره شرق وغرب میاره ومصرع بعدش از شرع وعقل 111