همدلی از هم زبانی خوش تر است

 

رفته بودیم به فروشگاهی برای خرید. مادر می خواست برای دختر دردانه اش سوغاتی بخرد. مدل لباس را پسندیده بود اما رنگش را دوست نداشت. برای خانم فروشنده توضیح دادم که مادر دنبال چیست. او هم رفت و بعد از مدتی جستجو چیزی را که مادر می خواست برایش آورد. مادر خیلی خوش حال شد از دیدن لباس. همانی بود که می خواست. گفت به فروشنده بگو وقتی رفتم امام رضا برایش دعا می کنم. من به مادر گفتم این خانم کانادایی چه می فهمد امام رضا چیست. اصلا شاید به خدا و دعا اعتقادی نداشته باشد ... از مادر اصرار که برایش ترجمه کن و از من انکار.

خانم فروشنده گفت مادرت چه می‌گوید؟ برایم ترجمه کن. گفتم در شهری که مادر زندگی می کند زیارتگاهی است. مادر می گوید وقتی برگردد برای شما دعا می کند. ساکت شد، بعد آهی کشید و گفت: من چقدر این روزها به دعا احتیاج دارم. حرفش را برای مادر ترجمه کردم. پرسید اسم خانم چیست؟

- سوزان!

مادر گفت چه اسم آسانی! یادم می ماند. سوزان اهل کجاست؟

-اهل آلبانی.

برای مادر توضیح دادم که آلبانی کشوری مسلمان است در اروپا نزدیک به بوسنی. خلاصه مادر شروع کرد به فارسی حرف زدن با سوزان، سوزان هم با اشتیاق به مادر نگاه می کرد. آخرش شنیدم که مادر گفت ان شا الله مشکلت حل می شود. سوزان هم گفت: ان شا الله!

امشب مادر بر می گردد به ایران، یک راست می رود به مشهد.

سلام علی آل طاها و یاسین....

/ 11 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
saeed

salam.. jashoon sabz ..khoda negahdareshoon bashe...

حسین

آیا یاسین یکی از نام های حضرت محمد (ص )است؟

محمد

اهل دلی و سفر ...؟ بیا و دمی هم با ما باش ...

باد صبا

سلام خیلی نوشته قشنگ و دلنشینی بود. چشمتان روشن که مادر گرامی تشریف آورده اند به سرزمین برف امیدوارم سفر خوب و راحتی داشته باشند و زیارت حضرت امام رضا هم ادامه سفرشان را شیرین تر کند. سر بلند و پیروز باشید. [گل] (یه ایمیل هم فرستادم. اگه وقت داشتید ملاحظه فرمایید ممنون میشم.)

جراحت های یک روح تبعیدی

سلام/ دل گیر نبودنِ مادرتون نباشین... واقعن این زبانِ مشترکِ دل هاست که انسان ها رو به هم نزدیک می کنه، نه هیچ چیزِ دیگه.

آزاده

سلام من به تازگي وبلاگ شما را مي خونم وبلاگ جالبي داريد من از اينكه با اين وبلاگ آشنا شدم خيلي خوشحالم نام امام رضا به همه آدم ها آرامش ميده چه كساني كه اعتقاد داشته باشند و چه كساني كه اعتقاد نداشته باشند اين انرژي وقتي دوبرابر ميسه كه رو بروي گنبد طلايي دو ركعت نماز بخوني

زهرا

خوشا به سعادت حاج خانوم.بفرمایید بسیار ملتمس دعاییم. دیشب پرواز داشتم به مشهد الرضا بعد از 6 ساعت انتظار در فرودگاه،کنسل شد! گفتم شاید اولین نفسهای سال جدید را در حرم آقایم شروع کردم! گاه تا دم در میبرندت و . . .

سید مجیب

دارم لحظه شماری می کنم که برگردم و برم برای عرض ادب در درگاهش و ... کاشکی یکی بود ایرانو برام دعا می کرد و ... سلام..

آسمان

سلام،خدا مادر را برای شما وشما رابرای او نگه داره(ان شاء الله) من مامانمو خیلی دوست دارم ؛حتا سرکارهم دلم براش تنگ میشه[خجالت] یک آن به سوزان حسودیم شد... التماس دعا

صنم

خدا به ماادران فداکارتون سلامتی وطول عمر بده تا هیچ کی تودنیا طعم تلخ کمبود مهر مااادرو نچشه وبه هر لبخندو محبتی دل نبنده امین[گل][گل][گل][گل] طالع بخت مرا هیچ منجم نشناخت من ندنم که زمادر به چه طالع زادم؟؟؟؟؟؟؟؟