دادستان یا وکیل مدافع؟

 داشتم فکر می‌کردم ما انسانها بیشتر دوست دار‌یم دادستان باشیم تا وکیل مدافع. به محض اینکه یک نفر مطابق میل ما رفتار نمی‌کند او را متهم می‌کنیم حتی به همین هم قانع نیستیم؛ می‌خواهیم هم دادستان باشیم هم قاضی! هم متهم کنیم و هم حکم صادر کنیم.

گاهی به محض اینکه چند تا سرنخ بدست می‌آوریم بادی به غبغب می‌اندازیم و شادمانه شیهه‌ی فتح سر می‌دهیم و تحقیقات را مختومه اعلام می‌کنیم. پدربزرگم می‌گفت : « تقصیر پدر ما آدم است که حسابی عجول بود و در پگاه آفرینش، قبل از اینکه روح در تمام بدنش دمیده شود قصد ایستادن کرد و به زمین خورد.»

ما فرزندان خلف٬ هرچقدر در این کوره راه زمین می‌خوریم باز عبرت نمی‌گیریم و راهمان را عوض نمی‌کنیم. کاش می‌شد وکیل مدافع باشیم؛ گاهی خودمان را جای طرف مقابل بگذاریم و از او دفاع کنیم. آن وقت تمام سوءتفاهم ها برطرف می‌شد٬ تمام کینه ها به محبت٬ قهرها به آشتی٬ نیش ها به نوش ها و انتقام ها به گذشت بدل می‌شد ... آن وقت دنیا بهشت می‌شد... اما سالهاست که ما را از بهشت بیرون کرده‌اند... اصلا یادمان رفته که بهشت چگونه بود..

 

در پگاه آفرینش وقتی خدا می‌خواست آدم را بیافریند٬ فرشته ها گفتند آیا می‌خواهی موجودی بیافرینی که فساد می‌کند و خون می‌ریزد؟ خدا گفت: من چیزی می‌دانم که شما نمی‌دانید!

/ 5 نظر / 7 بازدید
ابوالحسن

در باره جدمان حضرت آدم زود قضاوت نكن!!!!

رضوان(پرواز در ملکوت)

سلام ! طاعات و عبادات شما قبول حق . ان شاالله! شهادت مولی متقیان حضرت علی(ع) را خدمتتون تسلیت عرض می کنم. " امام علی (ع) می گوید : مرا در شب قدر همه ساله نیرویی افزون رسد . و این در میان فرزندانم که نگهبانان دینند، چنین آمدن شب و روز ، تا قیامت باقی است . " در این شب های پر برکت ما را هم دعا بفرمایید. التماس دعا یا علی

مومن

ز پشت شيشه مواج اشک من يک دم.....ز ماه رخ شبهی در رخم هويدا کن<>مراسم شب احيای توست رشک فلک.....مرا به خنده بگو با تبسم احيا کن<>شب است و قدر شب قدر را تو می دانی......به قدر من ننگر قدر خويش اعطا کن<>خدا کند که بميرم نبينم اشک تو را.......بيا و قصه خود شرح با دل ما کن....منبع: راديو معارف

عطیه

به نام او تو نيستی که ببينی چگونه عطر تو در عمق لحظه ها جاری است چگونه عکس تو در برق شيشه ها پیداست چگونه جای تو در جان زندگی سبز است. این قدر نامید نباشید .خواهش میکنم.