چرا ترور؟

سهراب و ندا و محسن را ندیده بودم و نمی شناختم. اما همین که انسان بودند، هموطنم بودند، با من هم عقیده بودند، بی گناه کشته شدند، کسی انتقام خونشان را نگرفت و ... هر یک از این دلایل کافی بود تا از مرگ آنها اندوهگین باشم. اما دکتر علیمحمدی را می شناختم.

سال ٧۴ که برای دوره آموزشی المپیاد فیزیک به تهران آمده بودم، ایشان به ما الکترومغناطیس و آنالیز برداری درس می داد. او آدم شوخی بود و ما هم به حکم نوجوانی شرّ و پر  ادعا. یادم می آید دو تا شعر طنز برایش گفتم که آنها را برای خودش نه اما اگر اشتباه نکنم  عصر یکی از روزهای شهریور برای دوستش دکتر شیرزاد خواندم:

استاد علیمحمدی صل الله

کرده ست فیزیک و غیر فیزیک تباه...

شعر طنز  بود و بهانه ای برای فرار از فشار درس ها و امتحانهای سنگین و دلتنگی ها...

فیزیک را رها کردم و رشته مهندسی برق را انتخاب کردم اما گردش روزگار مرا به وادی الکترومغناطیس و آنتن کشاند که یکی از نقاط پیوند مهندسی برق و فیزیک است. دنیای کوچکی است ...  دیگر دکتر علیمحمدی  را فراموش کرده بودم... دنیای کوچکی است و شنیدم که یک استاد دانشگاه تهران در قیطریه ترور شده.

این چند ماه خبر عجیب، کم نشنیده ام به حدی که دیگر چیزی برایم عجیب و غیرمنتظره نیست ... تا اینکه یکی از دوستان متنی از دکتر شیرزاد برایم فرستاد درباره استادی که ترور شده همراه با عکسی از او ... و چه سه شنبه ی تلخی بود. 

گفته بودم که مغزم توانایی تحلیل وقایع اخیر را ندارد از بس که همه چیز خالی از عقلانیت شده... ترور فجیع یک استاد دانشگاه که سرش به تدریس و تحقیق و تربیت دانشجو گرم بوده و هسته ای هم نبوده (!) چه دلیلی می تواند داشته باشد؟ یکی می گوید او استاد ولایی بوده دیگری می گوید حامی موسوی بوده اما اینها که نشد دلیل!!

خاطرات تلخی از سالهای قبل در من زنده می شود ... مرگ مختاری... پوینده... قتلهای زنجیره ای...

برای شادی روح استاد صلوات...

پی نوشت:

پیام تسلیت پرمعنای هاشمی

/ 6 نظر / 13 بازدید
محمد

با سلام در این آدرس مقاله نسبتا کاملی در مورد فوق آمده است که خواندنش را توصیه می کنم تیتر مقاله این است: قصه تکراری است؛ ولی ما دو نوع مردم داریم! http://blog.malakut.ir/

واقعا چرا ترور؟

یک خورده اتفاقات را زیاد هم زدید. زیاد با هم قاطی شدند. سهراب و ندا و محسن کشته شدند. دکتر ترور شد. قتل های زنجیره ای هم والا چی بگم. درست گفتی خوب استاد شما بود. تسلیت می گم. این جور مواقع آدم قاطی می کنه. توقع نداره، یک دفعه می شنوه که استادش، آقای علیمحمدی توسط انفجار یک بمب با ریموت کنترل دم در خونش شهید شده.

محمد

از نگاه یاران به یاران ندا میرسد دوره رهایی رهایی فرا می رسد این شب پریشان پریشان سحر می شوی روز نوگل افشان گل افشان به ما میرسد

یاس

شهادت بده مگه؟ اینا فقط خیر ما رو میخوان ما خودمون متوجه نیستیم[ساکت]

ریحانه

کشته شدند! کسی انتقامشان را نگرفت ...تنها اتفاقی که افتاداین بود: محسن سهراب و ندا محکوم شدند! [افسوس]