روز نهم

خان‌داداش1 ایمیل زده بود که می خواهیم سیستم لینوکس تو را بدهیم به گروه نرم افزار. من هم گفتم به اسب حضرت عباس! می‌داند که من دارم می روم اما به روی خودش نمی‌آورد. خب یک هفته صبر کن! لامار- مدیر گروه نرم افزار- و یک جوانک موقشنگ آمدند و کامپیوتر را بردند. مدتی بعد جوانک مو قشنگ دوباره آمد و گفت کابل برق را نبرده. گفتم بفرما این را هم ببر. به لامار ایمیل زدم که بیا مونیتور را هم ببر. گفت میشل را می فرستم. همان جوانک مو قشنگ تشریف آورد و یکی از مونیتور ها را برد. به قیافه اش نمی خورد که لیسانس اش را گرفته باشد. گوگل فرمود که دانشگاه واترآباد بوده و استاد شطرنج است. از او خوشم آمد. گفتم بیا این کی برد و ماوس را هم ببر. عمو شاهد و احمد همین جور صحنه ها را مشاهده می کردند که یکی یکی ابزار من به تاراج می رود. خندیدم و گفتم دیده‌اید وقتی حیوانی می‌خواهد بمیرد لاشخور ها بالای سرش چرخ می زنند؟

این روزها عمو شاهد دل و دماغ ندارد دیشب هم با زینت المجالس2 دعوا کرد. تنها که شدیم گفتم من با مدیر شرکت درباره تو و احمد صحبت کرده ام. جای شما محکم است. اما  عمو شاهد نگران بود. احتمالا بعد از من او را می فرستند به گروه زینت که زیر مجموعه خان‌داداش است. گفتم شرکت به تو احتیاج دارد اما  اگر از جای دیگری پیشنهاد بهتری داری برو. گفت با یکی دو جا صحبت کرده ام. برایش توصیه نامه قوی نوشتم و امضا کردم. خیلی خوشحال شد. من اما احساس گل محمد کلیدر را داشتم در آخرین روزهای زندگی اش که تنها مانده بود.

 

پی نوشت:

1- یکی از مسولان شرکت که از وقتی برادرش را استخدام کرد او را به لقب خان داداش سرافراز کردیم.

2- یکی از عمله های خان داداش که در همه جلسه ها حاضر است و هیچ حرفی نمی زند تنها وقتی خان داداش فرمایشی بکنند او هم تایید می کند.

/ 5 نظر / 13 بازدید
رضا خسروی

با سلام رسم روزگار همینه که هنوز نرفته و کفن خشک نشده دنبال تقسیم ترکه اموال میفتن...واسه همین تو زندگیم دنبال راهی برای زندگی هستم که هرچی دارم واسه خودم و زمان حالم اسفاده کنم و چیزی باقی بذارم که زیاد چشم دیگران دنبالش نباشه!! نه والا اشک شوق نیست...اشک...!

خانوم مهندس

زینت المجالس [نیشخند]

ناتمام

سلام. از این کلمه با مسما/مسمی (نمیدونم املای با مسما را درست نوشتم یا نه؟!!![عینک]) زینت المجالس خیلی لذت بردم. آخر جلسه زیاد دیده ام که تعداد زینت المجالس ها بیشتر از دیگران بوده است!![قهقهه]

رضا

موتوا قبل ان تموتوا.... به امید دیدار برادر

ناتمام

سلام. ممنون آقای دکتر ولی آدرس لینک لغتنامه دهخدا که درج کرده اید فیلتر شده!!!!!! حتما...[ناراحت]