هری پاتر

۱- قبل از هر چیز یک بیت از مولانا را بخوانید که لای یکی از یادداشتهایم پیدا کردم:

سخنم خور فرشته است من اگر سخن نگویم  /  ملک گرسنه گوید که: بگو خمش چرایی؟

 ۲- می‌خواستم تعطیلات نوروز را در یک جای خلوت و خالی باشم تا بمانم و بخوانم و بنویسم. خانواده نگذاشتند به زور مرا آوردند و حالا هم مرا گرفته اند که فرار نکنم.نیکمردی می گفت نگاه کردن به چند چیز عبادت است که یکی از آنها چهره مادر است. دیدن لبخند مادر به خیلی چیزها می‌ارزد، بخصوص که شاید امسال آخرین سالی باشد که نوروز را باهم می‌گذرانیم.

۳- چندهفته پیش رمان سلوک را گرفتم، چند صفحه از آن را خواندم اما نتوانستم ادامه بدهم تعجب می‌کنم از کسانی که رمان را مثل روزنامه می‌خوانند. بعداً یکی از دانشجوهایم که نفسهای آخر را می‌کشد (تا حالا سه ترم مشروط شده، این ترم هم احتمالاً در درسی که با خودم دارد می‌افتد!) رمانی از یکی از نویسنده های معاصر آمریکا را به من داد به نام تیرهای سقف را بالا بگذارید نجاران. شوخ طبعی دلنشینی در روایت داستان دیده می‌شد و فکر می‌کنم هیچوقت آن پیرمرد کوتاه قد کرولال را از یاد نبرم با آن کلاه سیلندریش!

۴- پنجم دبستان که بودم در مسابقات علمی در استان مقام آوردم پدرم به عنوان جایزه، شاهنامه فردوسی را برایم خرید. کودکی ما با رستم و اسفندیار و فردوسی می‌گذشت، اما کودکی بچه‌های امروز با هری پاتر و هرمیون و جی کی رولینگ. خدا رحم کند به این نسل فراموش!

/ 3 نظر / 16 بازدید
GoldMetal

سلام سال نو مبارک امیدوارم سال خوبی را داشته باشید آیا شما دوست دارید که در خانه خود بنشینید و کسب درآمد کنید؟ برای اینکار به ما سر بزنید تا سیستم کسب درآمد اینترنتی را در ایران به شما معرفی کنیم

72 tar

سلام......آخ گفتيد......آدم تو تعطيلات فقط دوست داره يه گوشه غاری.... جايی پيدا کنه مطالعه کنه......با خودش خلوت کنه ...اما در هر روز عيد يه واگن از در خونه خارج می شه سه واگن میاد داخل ......یه دفعه می بینی ۱ فروردین فقط ۱ ساعت و۳۶ دقیقه وقت مفید داشتی.........هیچ کی هم پیدا نمی شه یکم دل بسوزونه...........................آتش اندر سينه پنهان تا بکی.......ای دريغا مرهمی

داريوش

سلام امروز برای اولين بار نوشته هايت را خواندم. خوشحالم که بزودی پس از سالها میبینمت.