آقای فرماندار

ساعت هایی که از اخبار و اینترنت دورم و سرگرم کار، ساعتهای بهتری هستند.

دیروز در محل کارم اتفاقات جالبی افتاد. فرماندار ایالت انتاریو آمده بود بازدید. مرد قد بلند و افتاده ای بود. من هم ده دقیقه ای برایش از پروژه هایی که مشغولم گفتم. آخر کار از ملیت ام پرسید و به شوخی گفت پاسپورتش را بگیرید تا برنگردد. بعد از بازدید، آقای فرماندار1 کنفرانس خبری داشت. در مقدمه صحبت هایش اشاره کرد که یک آقای ایرانی هم اینجا بود 2... بعد، پرسش و پاسخ با خبرنگاران رسانه ها شروع شد. بر خلاف انتظار ما سوالات ربطی به علم و فن آوری نداشتند. این را با چشم خودم دیدم که کسی سوالها را کنترل نمی کرد و خبرنگاران با لحن تند و گاهی گزنده هر سوالی که دلشان می خواست می پرسیدند. از تملق و پاچه خواری هم خبری نبود.

در میان گروهی که آمده بودند جوانک بوری بود که نه خبرنگار بود و نه جزء هیات همراه. یکی از همکاران بعدا از او پرسیده بود که تو چه کاره ای؟ گفته بود: حزب رقیب به من پول می دهد که هر جا فرماندار می رود صحبت هایش را ضبط کنم و به آنها تحویل بدهم تا سوتی هایش را بگیرند و ... بادبان کنند!

پی نوشت:

1- اصطلاح فرماندار را از روی ناچاری به عنوان معادل Premier آوردم شاید نخست وزیر ایالتی ترجمه مناسب تری باشد.

2- یادم افتاد به دو سال قبل که برای جشنواره خوارزمی به ایران دعوت شده بودم و برخورد سردی که وزیر وقت علوم و تحقیقات با من داشت وقتی به او گفتند این آقا از خارج آمده...

/ 6 نظر / 9 بازدید
هیچکس

هی نگو مادر که دلمان میسوزد از این همه تفاوت...

همه تواین کامنتا بی نام و نشونن . یکی هیچکسه یکی از سیاتل یکی علامت سواله یکی .... چه باحاله ! [چشمک]

حالا استاد شما که احیانا پاسپورتتون رو ندادید! شاید هیچ چیز با ندازه آشنایی با انسان هایی فهیم مثل آقای فرماندار باعث دلگرم شدن افرادی که در راه علم کوشش می کنند نباشه. یه زمانی به قول عزیزی روی لوح های تقدیر بچه ها با خط خوش می نوشتند:" هر چیزی راهی دارد و راه بهشت دانش است."امیدوارم از اونجا که-دو صد گفته چون نیم کردار نیست- یه روزی عامل به آموزه های خودشون باشند. امیدوارم!

هیچکس

یه سوال : به چه قیمتی حاضرید این وبلاگ رو پاک کنید؟آیا بهش دلبستگی ندارید؟

جواب

من می نویسم به امید اینکه روزی عابر ناشناسی از این کوچه بگذرد و احساس کند پاسخ سوالش را یافته یا لااقل در این کره ی خاکی یکی هست که مثل او فکر می کند .

دون

در ادامه سوال این دوست قبلی, فکر نمی کنید که یه وقتی اگه هیچ خواننده ای هم نداشته باشید بازم بنویسید . . . ایا این به خاطر بقیه است یا به خاطر خود . . . منزل نو مبارک . . .کمی در و دیوار رو نگاه کردیم تا فهمیدیم درست اومدیم . . .